Ay Vakti
facebook

BANA BİR ŞARKI SÖYLE SEVGİLİM

Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu
Birinciliği 'beyaz'a verdiler

Özdemir ASAF

Sevgilinin huzurunda ve kalplerimizde hiç bir zaman mağdur olmayanlara

Bana bir şarkı söyle sevgilim. İçinden uzak iklimlere trenler gitsin. Hiç bitmeyen yalnızlıkları taşısın yeryüzünden. Elemleri alıp sevenlerin gözlerinden, Kaf Dağı'nın eteklerine götürsün. Götürsün Leyla'nın, Aslı'nın ağıtlarını. Şarkı söyle kalbimim yorulmaz seyyahı. İçinde Kerem'in kazmasını bileyecek bir gözyaşı olsun.
Bana bir şarkı söyle sevgilim, içinde kuşlar kanat çırpsın. Gözlerimin yaşının yankısı olan yağmurlar ıslatsın kanatları. Suların serinliğinde yatan kavuşamamış sevgililerin son sözleri olsun içinde. Gülünce baharları kapıma getiren gülyüzlü sevgilim. Şarkı söyle içinde mutluluk olsun.
Bana bir şarkı söyle sevgilim. İçinde vefasızlığı ile bedenimi eskiten bahar olsun. Gidenlerin ardına salınan nazlı suların çağıltısı olsun. Sonbaharın sarılığı dolsun eylül yaralı kalbime. Çok uzaklarda da olsan bana bir şarkı söyle sevgilim. İçinde kavuşmaya dair taşıdığım ümidim olsun. Seni bulmaya dair azmim ve rüzgarlı havalarda yüreğime savrulan saçlarının kokusu olsun.
Bana bir şarkı söyle sevgilim. İçinde şeyhime verdiğim tövbem olsun. Mevsime sırtını yaslamış bir fidan gibi doğmaya ve hayata ve aşka ve kalbime can veren şeyhimin eli olsun. Aynı bedende bir can olmanın sırrını kulağıma fısıldayan sevgili. Bir şarkı söyle içinde zamanın, mekânın, yalanın ve kahbe insanların ayıramadıkları olsun. Sonu mutlu biten resimler olsun.
Bana bir şarkı söyle sevgilim. İçinde Hamza olsun. Vahşinin mızrağının erişemediği. Hüseyin olsun. Kerbelada suyunun bitmediği. Sümeyye olsun. Taşların ezemediği. Kalbimizi hüzün deryasından umud çağlayanına ulaştıran sevgili bir şarkı söyle bize, etrafında güzel adamların toplanacağı kevserin ve havuzun sesi olsun.
Bana bir şarkı söyle sevgilim. İçinde Filistinli çocukların avuçlarına bırakacağımız taşlar olsun. Güller olsun Çeçenistan'a götüreceğimiz. Anneler olsun içinde. Keşmir'e, Doğu Timur'a, Özbekistan'a, Afganistan'a yetimleri okşasın diye götüreceğimiz anneler olsun şarkımızda.
Bana bir şarkı söyle sevgilim. İçinde saçlarına dikenli ve kanlı teller sarılı kızlar olsun. Karanfillere anlatsınlar dertlerini. Güzel adam kılavuz olsun. Kalbimi titreten ve gözlerimin ferine umut serpen sevgili, bir şarkı söyle, içinde bahira'dan karani'ye, yusuf tan, Muhammed’e bir aşk türküsü olsun.
Bana bir şarkı söyle sevgilim. İçinde sen olsun. Bir gün demiştin ya 'kalbim bilir, bana söylemez' diye. Şarkı söyle yalnızlığımın ve hasretimin düş bahçesi, içinde kalbinin bildikleri olsun...
Bana bir şarkı söyle sevgilim.
Hiç solmasın...

Adem Özbay
GÜN AŞIRI
Elindeki fidanı dikmelisin.Çölde susamış bir köpe...
CUMA AKŞAMI
Metruk anıları artık uyandırmaktan vazgeçip bir şe
yazarlar
KİTAPLAR